Święta zbliżają się wielkimi krokami, jednakże jest jeszcze wystarczająco dużo czasu, by pomyśleć o upominkach dla najbliższych. Jakie świąteczne prezenty najlepsze dla miłośników lotnictwa? W poniższym zestawieniu znajdziecie kilka pomysłów, które z pewnością ucieszą każdego pasjonata awiacji.

Każdy z nas uwielbia otrzymywać prezenty. Także obdarowywanie innych prezentami sprawia nam ogromną przyjemność. Często nawet najmniejszy upominek potrafi wywołać ogromny uśmiech an twarzy drugiej osoby. Co, jeśli do obdarowania mamy miłośnika lotnictwa? Poniżej znajdziecie kilka przykładów, które mogą ucieszyć obdarowywanego.

Świąteczne prezenty dla miłośników lotnictwa

Voucher lotniczy

W przedpandemicznych czasach pewnie w pierwszej kolejności wymieniłbym bilet lotniczy. Taki bilet-niespodzianka zawsze ucieszy każdego miłośnika latania. W obecnych, nieco mniej stabilnych czasach lepszym i bardziej elastycznym rozwiązaniem może okazać się voucher, który bez problemu kupicie u najpopularniejszych low-costowych przewoźników.

W przypadku Ryanaira minimalna kwota vouchera wynosi 25 euro, możemy wybrać voucher na dowolną kwotę, która jest wielokrotnością 25 euro, ale nie większa niż 800 euro. Natomiast w Wizz Air do wybory mamy dwie opcje: gift voucher na kwotę 25 lub 50 euro.

Wizz Air Gift Voucher
https://wizzair.com/en-gb/information-and-services/wizz-services/gift-voucher/

Książki

To prezent, który sprawdza się na każdą okazję. W moim przypadku to właśnie samolot czy pociąg są miejscami, w których czytam najwięcej. Na rynku istnieje wiele ciekawych pozycji związanych z lotnictwem. Poniżej wrzucam kilka znanych mi książek, które sam miałem okazję przeczytać. Dobrym pomysłem mogą być także wszelkiego rodzaju książki podróżnicze, które mogą stać się inspiracją do kolejnej podróży.

Patrick Smith – „Pilot Ci tego nie powie”

Książka napisana przez doświadczonego pilota. Stąd dowiesz się jak to się w ogóle dzieje, że samoloty latają oraz dlaczego turbulencje nie są niczym strasznym. Świetne kompendium wiedzy nie tylko dla osób marzących o pracy pilota, ale także dla wszystkich tych, którzy nieco lepiej chcieliby poznać i zrozumieć funkcjonowanie branży lotniczej.

Teresa Grzywocz – „Lotniskowy zawrót głowy”

To najnowsza książka Teresy Grzywocz, doświadczonej stewardessy, która o lataniu wie naprawdę wiele. Ta książka to świetna lektura dla tych, którzy lubią latać, ale nie opanowali tego jeszcze do perfekcji. Ja książki jeszcze nie czytałem, bo myślałem że o lataniu wiem całkiem sporo. Jednakże autorka przekonuje, że również takie osoby powinny znaleźć tu coś dla siebie. Czytałem natomiast inne książki Teresy – „Etat w chmurach. Dziennik pokładowy stewardesy” oraz „Opowieści pokładowe” (znalazłem na Allegro niestety tylko używaną książkę) Obie książki w bardzo przystępny i często zabawny sposób opowiadają o urokach pracy w chmurach.

Olga Kuczyńska – „Życie stewardessy, czyli o tym jak mierzyć wysoko i przekraczać granice”

Olga to chyba najbardziej znana stewardessa w polskich Internetach, która pracę w lotnictwie rozpoczynała w znanym low-coście w Europie, by ostatecznie znaleźć się w Omanie. To książka nie tylko o lataniu, ale także o tym jak wierzyć w siebie, mieć cel i uparcie do niego dążyć.

Gadżety lotnicze

Kultowe zawieszki „Remove before flight”, model samolotu czy kubek z logo ulubionego przewoźnika? To prezenty, które na pewno sprawdzą się w przypadku miłośników lotnictwa. O tego typu prezentach warto pomyśleć wcześniej, gdyż jedną z opcji zdobycia tego typu prezentów jest zakupienie ich po prostu na pokładzie danego przewoźnika. Zdarzają się też fajne sklepy na lotniskach. W Europie pod tym względem warto mieć na uwadze lotnisko Schiphol w Amsterdamie. Huby przesiadkowe linii Emirates czy Qatar Airways również posiadają dobrze zaopatrzone sklepy z produktami z logo swojej linii.

W Internecie również znajdziecie kilka sklepów specjalizujących się w tego typu gadżetach. Poniżej krótka lista:

Airpoint.eu

Airportag

Skyline Aviators

Shop and more LOT

Symulator lotu

I na koniec coś ekstra! Bo który miłośnik lotnictwa nie chciałby usiąść za sterami takiego Boeinga 737 na przykład? No wiadomo, że każdy! Ja sam miałem to szczęście bycia obdarowanym takim właśnie prezentem. To jeden z najpiękniejszych prezentów, jaki kiedykolwiek dostałem. Na symulatorze naprawdę można poczuć się jak w prawdziwym kokpicie. Mało tego, widząc moje zdjęcia na Instagramie niektórzy nawet myśleli, że ja leciałem naprawdę 😀

Zdjęcie z sumulatoru lotu Boeinga 737 GearUp w Poznaniu
Lot na symulatorze to wspaniały prezent dla wszystkich miłośników lotnictwa.

Ja miałem okazję usiąść za sterami Boeinga 737 w Poznaniu w GearUp. Z całego serca jak najbardziej mogę polecić to miejsce. Symulatory bez problemu znajdziecie także w innym większych polskich miastach. Poniżej lista tych, które udało mi się znaleźć.

Poznań – GearUp (Boeing 737)

Kraków – Airpoint (Airbus A320)

Gdańsk – Airport (Airbus A320)

Warszawa – Airpoint (Boeing 737)

Warszawa – Flyspot (Boeing 737)

To co, wiecie już co kupicie miłośnikom lotnictwa?

Czasu do świąt coraz mniej, jednakże wiele z tych opcji (jak np. voucher na bilety czy lot symulatorem) sprawdzają się idealnie jako prezenty last minute. Podzielcie się w komentarzach swoimi pomysłami na prezenty dla miłośników lotnictwa. Może ktoś akurat skorzysta z Waszej rekomendacji. A może sami dostaliście kiedyś jakiś lotniczy prezent, który sprawił Wam ogromną radość? Dajcie znać!

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Share via
Copy link